|

Marsz dla życia i rodziny

marsz-dla-zycia-i-rodzinyW najbliższą niedzielę, 11 września, ulicami Leszna już po raz trzeci przejdzie Marsz dla życia i rodziny, którego organizatorami są leszczyńskie ruchy katolickie.

Podobne marsze do leszczyńskiego organizowane są w ponad stu dwudziestu polskich miastach – Tegoroczne hasło Marszu brzmi: “Rodzina szkołą miłosierdzia”. Hasło nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży – mówi Agnieszka Idczak, przedstawicielka organizatorów.

Marsz stanowi okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny oraz propagować poszanowanie prawa do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Spotkanie rozpocznie się mszą świętą w parafii Jana Chrzciciela, która odbędzie się o godzinie 15.30. Po eucharystii uczestnicy ruszą w trasę – Marsz wyruszy z dziedzińca kościoła św. Jana Chrzciciela, a następnie przejdzie ulicami: B. Chrobrego, Niepodległości, Ofiar Katynia, Narutowicza, Rynek, Słowiańska i zakończenie nastąpi na placu Jana Metziga – informuje Agnieszka Idczak. Przy placu Metziga odbędzie się krótki koncert, podczas którego zaprezentują się m. in. gromada zuchowa „Małe Zatorze” oraz kwartet instrumentów dętych.

Każda edycja Marszu dla życia i rodziny cieszy się coraz większą frekwencją. Organizatorzy spodziewają się, że i w tym roku w marszu weźmie udział rekordowa liczba osób – To już trzeci Marsz a z roku na rok liczba uczestników rośnie. W ubiegłym roku kwietniowy Koncert dla życia i rodziny zgromadził w auli ponad 400 osób, natomiast wrześniowy Marsz ok.1500 osób. Mogę śmiało powiedzieć, że w bieżącym roku należy spodziewać się ok. 2 tysięcy mieszkańców powiatu leszczyńskiego – dodaje Agnieszka Idczak.

Podobne wpisy