Ligowy klasyk w Rybniku

Fogo Unia LesznoW niedzielę, 7 sierpnia żużlowcy Fogo Unii Leszno jadą do Rybnika na bardzo ważne spotkanie ligowe z miejscowymi „Rekinami”. Początek spotkania o godz. 17:00.

Leszczynianie chcąc awansować do fazy play-off PGE Ekstraligi muszą to spotkanie wygrać. Presja w Lesznie związana z wynikiem jest bardzo duża. Sztab szkoleniowy biało-niebieskich postawił na sprawdzonych zawodników. Liderami „Byków” po 10 rozegranych kolejkach są Nicki Pedersen i Grzegorz Zengota. Wszyscy zawodnicy reprezentujący klub z Leszna są ostatnio w dobrej formie. Świetne występy seniorów Unii w Szwecji, czy zawodach indywidualnych dają dużą nadzieję na odniesienie pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie Ekstraligi.

W ostatnich tygodniach bardzo dobrą formę prezentują także juniorzy biało-niebieskich (Kaczmarek, Kubera, Smektała), którzy m.in. wygrali Ligę Juniorów oraz na torze w Rybniku wywalczyli złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

W historii spotkań Fogo Unia wygrywała w Rybniku 13 razy. Natomiast ostatni raz jeździła na torze Row-u w 2006 roku. 

Natomiast rybniczanie ostatnio notują znacznie słabsze występy niż na początku sezonu. Obecnie popularne “Rekiny” zajmują szóste miejsce z dziewięcioma punktami na koncie. Słaba postawa zespołu w ostatnich meczach związana jest z licznymi kontuzjami w drużynie. Urazy dotknęły m.in. liderów zespołu – Grigorija Łagutę, Maxa Fricke, czy Rafała Szombierskiego. Do meczu z Fogo Unią Leszno ROW przystąpi osłabiony brakiem Szombierskiego.

Silnym punktem Rekinów będą juniorzy. Para Woryna-Chmiel już w Lesznie pokazała się z dobrej strony, a w Rybniku potrafi pokonać najlepszych zawodników z Ekstraligi. Drugą linię w zespole tworzą doświadczeni: Andreas Jonsson, Rune Holta oraz wychowanek Unii Leszno – Damian Baliński.

Niedzielne spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiego żużla pokaże, która drużyna ma jeszcze szansę na wejście do fazy play off PGE Ekstraligi. Obecnie Unia traci do czwartego w tabeli GKM-u 4 pkt. Do końca sezonu regularnego, leszczynianom pozostały już tylko cztery kolejki. Każda strata punktów może oznaczać pożegnanie z marzeniami o występie w rundzie finałowej play – off.

Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku obu drużyn w Lesznie padł remis. Stawka meczu jest więc bardzo duża. Zespół, który wygra niedzielny mecz zdobędzie dodatkowo bardzo ważny punkt bonusowy.

Poniżej aktualna ligowa tabela PGE Speedway Ekstraligi:

tabela ekstraligi

Czy Fogo Unia Leszno wygra pierwszy raz w tym sezonie na wyjeździe?

Podobne wpisy