Leszczyńskie Mikołajki

Miasto Leszno i Prezydent Łukasz Borowiak zapraszają na leszczyńskie Mikołajki. Przyjdźcie 6 grudnia na leszczyński Rynek, gdzie wspólnie rozświetlimy przepiękne iluminacje i bawić się będziemy w świątecznej atmosferze. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji!

W tym roku miejskie iluminacje będą wyjątkowe. Olbrzymia instalacja w kształcie balonu, w otoczeniu choinek, będzie unikatową świąteczną dekoracją. A świetlnych ozdób będzie więcej! Nie zdradzimy jednak teraz tych pozostałych. Przyjdźcie zobaczyć je osobiście.

To będzie wyjątkowa świąteczna sceneria i jestem pewny, że przypadnie ona du gustu mieszkańcom – mówi Prezydent Łukasz Borowiak. – Biorąc jednak pod uwagę liczne postulaty o tradycyjną choinkę, przygotujemy i to drzewko. Nie będziemy jednak żadnego ścinać. Od tego roku, na Rynek zawita piękna jodła w donicy, która zostanie z nami na wiele lat. Drzewo ma ok. 6 metrów wysokości i prezentuje się naprawdę okazale. Oczywiście na okres świąteczny będzie dodatkowo przystrojone.

Skoro Mikołajki, to nie może zabraknąć Świętego Mikołaja. Pojawi się na Rynku w towarzystwie Alfiego i Elby, którzy szukać będą świątecznych prezentów. Artyści z Teatru Miejskiego w Lesznie dadzą aktorskie i wokalne występy, a profesjonalny fotograf zaprosi do swojego atelier. Pamiątkowe zdjęcia, pięknie wydrukowane, będzie można odebrać z jego zakładu mieszczącego się przy ul. Wolności.

Kto marzy o przejażdżce karuzelą, będzie mógł w czasie leszczyńskich Mikołajek skorzystać z niej za symboliczną opłatą: wystarczy wrzucić 5 zł do puszki Stowarzyszenia Nasz Dom – Nasz Świat. Pieniądze będą wykorzystane na zakup materiałów dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przekonacie się sami, jakie cuda potrafią robić, bo ich stoisko znajdować się będzie właśnie przy karuzeli.

Dla największych zmarzluchów i łasuchów przygotujemy gorącą czekoladę.

Ubierzcie się ciepło i 6 grudnia przyjdźcie na Rynek. Zaczynamy punktualnie o 17 i gwarantujemy 2 godziny super zabawy!

Podobne wpisy