|

Kradzież w salonie gier

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyrwanie 66-latkowi portfela z ręki. Dodatkowo ustalono, że zatrzymany ma związek z paserstwem w innej sprawie.

26 września br. dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony o kradzieży dokonanej na terenie jednego z salonów gier w centrum Leszna. Z zawiadomienia wynikało, że do przebywającego wewnątrz salonu 66-letniego mężczyzny, trzymającego w ręku portfel, podszedł inny młodszy mężczyzna, wyrywając portfel z ręki i uciekając. Wewnątrz portfela znajdowały się dokumenty osobiste oraz pieniądze w kwocie ponad 2 tysięcy złotych.

Na podstawie współpracy ze świadkami przestępstwa, policjanci ustalili tożsamość sprawcy kradzieży. Już następnego dnia został zatrzymany na terenie miasta i trafił do policyjnego aresztu. To 26-letni mieszkaniec Leszna. 28 września śledczy ogłosili zatrzymanemu zarzut kradzieży portfela.

Dodatkowo ustalono, że ta sama osoba ma związek z paserstwem w innej sprawie prowadzonej przez Policję. Mężczyzna na początku września br. przyjął pochodzący z kradzieży rower górski, w celu jego dalszego zbycia. Rower został wcześniej skradziony przez znajomych podejrzanego pod jednym z marketów na terenie Zatorza. Rower warty 1500 zł, udało się odzyskać i trafił już do rąk właściciela. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne wpisy