|

Kolejny akt wandalizmu w Lesznie

100_1942W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kolejnego aktu wandalizmu w Lesznie. Tym razem nieznani sprawcy za cel wzięli sobie halę sportową Football Academy powstającą przy III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie.

Football Academy to jedna ze szkółek piłkarskich dla dzieci, która działa w 150 ośrodkach w całej Polsce. W Lesznie piłkarskiego rzemiosła w szkółce uczy się około 300 podopiecznych. W minionym roku Football Academy doszła do porozumienia z miastem i na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego zdecydowała się wybudować lekka halę sportową, z której będą korzystać nie tylko adepci szkółki, ale także uczniowie III liceum. Koszt inwestycji to około 1 milion złotych.

Niestety po raz kolejny w ostatnich miesiącach w Lesznie dali o sobie znać wandale. W nocy nieznani sprawcy weszli na teren budowy i dokonali wielu zniszczeń plandeki okalającej całą konstrukcje. Plandeka została w wielu miejscach pocięta i porysowana. W kilku miejscach wandale wycieli w materiale sporych rozmiarów dziury. Od rana pracownicy firmy wykonującej inwestycję naprawiają szkody. Szacowanie strat trwa, ale najprawdopodobniej będzie to kwota kilku tysięcy złotych.

Podobne wpisy