|

Jak spędzić czas w sobotę?

100_0646Sobota w Lesznie to wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Sprawdź, gdzie się wybrać, aby udanie spędzić czas.

Parkrun Leszno są to cykliczne, bezpłatne biegi na 5 km z pomiarem czasu. Początek tradycyjnie o godz. 9:00 w sobotę w Karczmie Borowej. Start zlokalizowany jest przy Polanie Trzech Dębów.

Zespół Szkół Ekonomicznych organizuje wydarzenie pod nazwą „Ekonomik aktywnie i z pasją każdego dnia”. Spotkanie ma promować zdrowy i sportowy styl życia z realizacją rozwoju osobistego. Początek o godz. 10:00.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych organizuje po raz drugi „Dzień wolnej sztuki”. Spotkanie pod hasłem „Styl, postawa czy moda? O fenomenie Polskiej Szkoły Plakatu”. Początek o godz. 12:00 w Galerii MBWA Leszno przy ul. Leszczyńskich 5. Wstęp wolny.

Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa” organizuje warsztaty fotograficzne dla młodzieży w wieku od 13 – 22 lat. Miejscem spotkania jest MCP „Alternatywa” przy ul. Jana Pawła II 6. Początek o godz. 15:00. Warsztaty będą polegać na wykonywaniu zdjęć aparatem, telefonem oraz tabletem. Wybrany przez siebie sprzęt należy zabrać na spotkanie warsztatowe. Zajęcia prowadzi Andrzej Przewoźny.

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie organizuje Koncert Jubileuszowy Aloszy Awdiejewa. Rosjanin z polskim obywatelstwem jest artystą estradowym i wybitnym naukowcem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na scenie pojawią się: Alosza Awdiejew, Kazimierz Adamczyk – kontrabasista oraz Marek Piątek – gitarzysta. Koncert odbędzie się w sali MOK Leszno przy ul. B. Chrobrego 3a. Początek o godz. 18:00. Bilety do nabycia w kasie MOK w cenie 60 zł.

Muzeum Okręgowe w Lesznie organizuje Noc w domku dla lalek – wieczorne zwiedzanie wystawy „Magiczny świat domku dla lalek” z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej. Miejscem spotkania jest Galeria Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie przy ul. G.Narutowicza 31. Początek o godz. 18:00. Wstęp płatny. Bilety w cenie 5 zł – normalny, 3 zł – ulgowy.

MKS Real Astromal Leszno organizuje mecz I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Przeciwnikiem będzie drużyna Polski Cukier Pomezania Malbork. Spotkanie odbędzie się w Hali Trzynastka przy ul. Rejtana 1. Początek o godz. 18:00.

Rebel Music organizuje koncert zespołu Brudne Dzieci Sida One Trillion Dreams. Gitary zabrzmią w klubie Fabryka Dźwięków na rogu ulic Tylnej i Bocznej. Początek o godz. 20:00. Wstęp: 10 zł.
Hotel & Restauracja Antonińska organizują Koncert Lecha Niedźwiedzińskiego. Początek o godz. 20:00 przy ul. Ostroroga 8a w Lesznie. Wstęp wolny.

Podobne wpisy