||

Inauguracja roku w PWSZ Leszno

p1030750W czwartek odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w leszczyńskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. To już osiemnasty rok w historii szkoły.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w obecności wielu gości oraz studentów odbyła się w Auli Comeniana przy PWSZ. Rozpoczęty dziś rok akademicki jest 18. w historii szkoły i jak zapowiedział rektor PWSZ, prof. dr. hab. Maciej Pietrzak, będzie szczególnie obchodzony. Z okazji pełnoletniości uczelni stworzone zostało specjalne hasło:”18 lat. Jesteśmy dojrzali”.

Leszczyński PWSZ nieustannie się rozwija. W ubiegłym roku nasza największa uczelnia wyższa uzyskała prawo do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku pedagogika. W tym roku z możliwości rozpoczęcia studiów magisterskich w Lesznie skorzysta 70 osób.

Głównym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów I roku. Po niej nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla pracowników naukowych oraz studentów. Wykład inauguracyjny pod tytułem „1050. Rocznica Chrztu Polski jako dziedzictwo i zobowiązanie” wygłosi Ks. Arcybiskup prof. Henryk Muszyński.

Podobne wpisy