II LO wśród najlepszych

IILO
Źródło: www2.iilo.leszno.eu

Wydawnictwo Edukacyjne Perspektywy opublikowało ranking 200 najlepszych liceów w kraju kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych. Jedyną szkołą w rankingu z regionu leszczyńskiego jest II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.

Ranking STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics – nauka, technologia, inżynieria i matematyka) opracowywany jest na podstawie wyników egzaminu maturalnego oraz sukcesów na olimpiadach przedmiotowych. Uwzględnia on przedmioty ścisłe, takie jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka.

Celem Rankingu Liceów STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych. Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia i mogą być inspirującym przykładem dla innych.

Po raz drugi z rzędu najwyżej ocenionym liceum w Polsce zostało XIV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie. Jedyną szkołą z naszego regionu, która znalazła się w gronie najlepszych, jest II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Kopernik został sklasyfikowany na 168 pozycji. W ubiegłorocznej edycji rankingu II LO znalazło się w pierwszej setce – na miejscu 91.

Podobne wpisy