|

Hulaj dusza, piekła nie ma?

Od 2022 roku w Lesznie można korzystać z hulajnóg elektrycznych. Korzystacie? Co sądzicie o użytkownikach hulajnóg?


Odwiedź nasze social media:

Od 2022 roku w Lesznie można korzystać z hulajnóg elektrycznych marki Quick. Jak informują na swojej stronie operatorzy Quick, sam proces wynajmu jest banalnie prosty:

1. Pobiera się aplikację i instaluje ją na swoim telefonie.

2. Przeczytaj instrukcję. Zapoznaj się z zasadami których należy przestrzegać (w zakładce JAK TO DZIAŁA). Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych!

3. Wybiera się formę płatności. Można zapłacić za pomocą karty płatniczej lub BLIKA.

4. Uruchamia się aplikację, szuka hulajnóg w pobliżu i sprawdza ich dostępność w danej lokalizacji. Skanuje się swoim telefonem kod QR, który znajduje się na kierownicy i … gotowe! Można jechać. W tym celu staje się na hulajnodze i należy odepchnąć się nogą od podłoża, następnie nacisnąć manetkę po prawej stronie kierownicy.

Płaci się za każdą rozpoczętą minutę.

Żeby zakończyć przejazd należy kliknąć przycisk zakończ i zrobić zdjęcie prawidłowo (!) zaparkowanej hulajnogi. Bo zostawia się je w wyznaczonych do tego celu miejscach – spotach. Znajdziemy takowe w aplikacji po kliknięciu w ikonkę „P”. Na mapie wyświetlą się wówczas wszystkie miejsca, w których możemy bez opłaty pozostawić hulajnogę. Za pozostawienie hulajnogi w niebieskiej strefie – w miejscu poza spotem – obowiązuje opłata końcowa. Gdyż można jeździć tylko w wyznaczonych strefach! Jeżeli wyjedzie się poza nią, aplikacja poinformuje, że mamy 10 minut na powrót do dozwolonej strefy. W innym wypadku jest się obciążonym karą finansową.

Ta zniszczona, porzucona hulajnoga od około 2 tygodni leży w trawie, na Zamenhofa.

Co sądzisz o hulajnogach po dwóch latach ich obecności na ulicach Leszna? Daj znać na naszym Facebooku.

Czytaj także:

Podobne wpisy