glowna TESTY

Aktualności

One Billion Rising w Lesznie (wideo)

One Billion Rising w Lesznie (wideo)

Mieszkanki Leszna przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji One Billion Rising – kampanii społecznej przeciwko przemocy wobec kobiet. Zobacz ich taniec wykonany dziś o godz. 16 na leszczyńskim rynku.

czytaj dalej

Pozostałe aktualności

Co zrobić?

Co zrobić?

Pomyśl, jak często znalazłeś się w sytuacji, gdy zadałeś sobie pytanie co zrobić?

czytaj dalej

Najnowsze artykuły

Grupa Budowlana Vantes

Grupa Budowlana Vantes to firma specjalizująca się w pięciu obszarach. Sprawdź jakich…

Co zrobić?

Pomyśl, jak często znalazłeś się w sytuacji, gdy zadałeś sobie pytanie co zrobić?

Spraw sprawunki seniorowi

W obecnych nietypowych czasach myślimy szczególnie o osobach
starszych, które są samotne i zdane tylko na siebie.

Czytaj także

Grupa Budowlana Vantes

Grupa Budowlana Vantes to firma specjalizująca się w pięciu obszarach. Sprawdź jakich…

Co zrobić?

Pomyśl, jak często znalazłeś się w sytuacji, gdy zadałeś sobie pytanie co zrobić?

Rynny Adamex

Firma Adamex zajmuje się produkcją i montażem rynien ciągłych. W ofercie posiadamy rynny z materiałów takich jak: stal, miedź, aluminium oraz tytancynk.

Parapety Leszno – Lapis Gold

Firma LAPIS jest dynamicznie rozwijającym się producentem wyrobów z kamienia naturalnego dedykowanych do sektora budowlanego oraz klientów indywidualnych.

Hiszpania od kuchni (sponsorowane)

Już w ten piątek w godzinach 19:00 – 22:00 zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór kulinarny z kulturą hiszpańską w tle w Hotelu i Restauracji Antonińska.

Dwie drużyny Wametu Dąbcze w Pucharze Polski

Dwie drużyny Wametu Dąbcze wystartują w tegorocznej edycji Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w tenisie stołowym. Pierwsza runda tych rozgrywek zostanie rozegrana 3. grudnia 2017 roku.

Sąd oddalił skargę

Wszystko wskazuje na to, że właściciele leszczyńskiego przedszkola będą musieli zwrócić dotację.

Straty po orkanie Ksawery

Ponad miesiąc temu silny wiatr dał się we znaki niemalże każdemu. Jest już raport, który dokładnie przedstawia powstałe szkody w infrastrukturze miejskiej.

Poczekają na legitymacje

Z powodu zawarcia nowej umowy pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności muszą poczekać na nową legitymację.

Szybki PIT na finiszu

Szybki PIT to akcja Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe (PIT). Dlaczego „szybki” PIT?

Masz jeszcze szansę wygrać z paragonem

To już ostatni tydzień Narodowej Loterii Paragonowej, w której wziąć udział możesz rejestrując się do 31 marca. Mamy już za sobą prawie 1,5 roku wspólnej zabawy i ponad 136 mln zarejestrowanych paragonów.

Leszno śpiewa „Odę do Radości”

W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska śpiewa „Odę do Radości” w najbliższą sobotę, 25 marca, na leszczyńskim rynku odśpiewany zostanie hymn Unii Europejskiej.

Dwa medale Wametu Dąbcze

Z dwoma brązowymi medalami wrócili z mistrzostw Wielkopolski LZS tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Na najniższym stopniu podium w Koźminie Wielkopolskim stanęli Denis Bolewicz w gronie seniorów oraz Tomasz Mrozek w kategorii młodzików.

Klasyka w Bilbiotece

Podczas najbliższego koncertu z cyklu Klasyka w Bibliotece, w „Galerii Lochy” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie wystąpią uczniowie i nauczyciele .

Poszukujemy współpracowników

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem współpracy z serwisem w charakterze dziennikarzy, fotoreporterów, twórców wideo, blogerów zapraszamy na pokład.

Świadomość Niepełnosprawności

Miasto Leszno wspólnie z leszczyńskimi organizacjami pozarządowymi, które na co dzień zajmują się problemami osób niepełnosprawnych realizuje kampanię społeczną pn. „Świadomość Niepełnosprawności”.

Oświadczenie prezydenta Borowiaka ws DK 12

Urząd Miasta Leszna wystosował oświadczenie w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 12 w granicach Leszna. Jest to reakcja na konferencję prasową radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Dotacja z Unii na elektryczne autobusy

Miasto Leszno otrzymało dziś potwierdzenie o otrzymaniu dofinansowania ze środków unijnych na realizację projektu czystego transportu miejskiego.

Żużlowy dzień kobiet

Dziś o godz. 17:00 w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej organizowany jest żużlowy Dzień Kobiet.

Dzień kobiet w internecie

Dzień Kobiet nie jest już taki sam jak kiedyś. Zwykły goździk może okazać się niewypałem lub powodem do karczemnej awantury. A przecież wiadomo, że kobieta to…

Lider Rewitalizacji 2016

Ruszyła IV edycja konkursu „Lider Rewitalizacji”, który ma na celu promowanie działań w zakresie rewitalizacji przestrzennej na obszarze rewitalizacji Miasta Leszna.

Obywatelskie Czwartki w MBP w Lesznie

W czwartek, 23 lutego 2017 roku, w Salce Klubowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Obywatelskie Czwartki.

Zaginął Ireneusz Błażejewski

Leszczyńska Policja poszukuje 41-letniego Ireneusza Błażejewskiego, który w poniedziałek, 20 lutego br. wyszedł z domu i zniknął bez śladu.

Zaginęły dwie dziewczynki

Leszczyńska Policja prowadzi czynności w sprawie zaginięcia dwóch dziewczynek. 7-letnia Bianka Będlewskia i jej 13-letnia siotsra Adrianna Będlewska nie wróciły w poniedziałek, 20 lutego do domu.

Wamet zrewanżował się Juniorowi w derbach!

Kapitalna postawa Denisa Bolewicza oraz heroiczna pogoń Mieszka Przybyła dały Wametowi Dąbcze zwycięstwo nad Juniorem Leszno 6:4 w ostatnim meczu rundy zasadniczej 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej.

Wieczór Jazzu w bibliotece

W czwartkowy wieczór w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie królować będzie jazz. Zapraszamy na recital Mai Kolanoś.

One Billion Rising w Lesznie (wideo)

Mieszkanki Leszna przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji One Billion Rising – kampanii społecznej przeciwko przemocy wobec kobiet. Zobacz ich taniec wykonany dziś o godz. 16 na leszczyńskim rynku.

Rusza Budżet Obywatelski 2017

Od dziś, 13 lutego, przez dwa tygodnie można zgłaszać pomysły na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania jest milion złotych.

Ferie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego spędzenia drugiego tygodnia ferii.

Jak ma wyglądać Nowy Rynek i Plac Metziga?

Urząd Miasta Leszna zaprasza wszystkich mieszkańców Leszna do dyskusji: Jak ma wyglądać Nowy Rynek i Plac Metziga? Spotkanie odbędzie się 8 lutego o godz. 17.30. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 przy Al. Krasińskiego 2 w Lesznie.

Piotr Pawlicki skazany

Sąd Rejonowy w Lesznie skazał żużlowca Fogo Unii Leszno, Piotra Pawlickiego na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok nie jest prawomocny.

„Niepokorna” we Wrzosowym Zakątku

W poniedziałkowe popołudnie we Wrzosowym Zakątku przy ulicy Leszczyńskich odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Bartoś, autorką „Niepokornej”.

Wolność słowa

Konstytucja gwarantuje każdemu obywatelowi wolność wypowiedzi. Oznacza to zakaz cezury i gwarantuje rozpowszechnianie informacji oraz własnych poglądów. Jednak po tym, co ostatnio obserwowałam na forum Elki po ogłoszeniu, że nie będzie Pikniku Szybowcowego, zasługuje na…

Dzień Babci

Obchody dnia babci świętujemy co roku 21 stycznia. Święto jest stosunkowo młode w Polsce. Jego historia sięga 1964 roku.

Podziękowania od prezydenta

Prezydent Łukasz Borowiak wystosował list z podziękowaniami dla wszystkich zaangażowanych w akcję WOŚP w Lesznie.

Droga ku Niepodległej

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wystawę oraz koncert z okazji 97. rocznicy powrotu Leszna do Polski.

„Jadłodzielnia” w Lesznie

Nowy rok, nowe pomysły, kolejne działania, mnóstwo refleksji. Także leszczynianki postanowiły zrobić coś dobrego dla innych.

O pechowości liczby trzynaście

Znowu mamy trzynastego w piątek. Dzień poniekąd pechowy i za taki jest uważany w wielu krajach. A wszystko za sprawą klątwy wypowiedzianej przez Jacqesa de Molay…

Leszno na starych pocztówkach

Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Grochowiaka w Lesznie zaprasza na wystawę dawnych pocztówek i fotografii miasta.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Jest taka noc, na którą każdy z nas czeka i za którą tęskni… Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole….

Prezydent odwiedził trojaczki

Prezydent Łukasz Borowiak złożył dziś wizytę u państwa Rosików, rodziców leszczyńskich trojaczków. Agnieszka, Mikołaj i Łukasz otrzymali od prezydenta finansowe wsparcie.

Występ kabaretu Nic Śmiesznego (wideo)

Wczoraj w Galerii Lochy MBP w Lesznie wystąpił kabaret Nic Śmiesznego. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części świetnego występu leszczyńskiego kabaretu.

Rezerwa w Lesznie

W ostatnim czasie żołnierze częściej zaczęli się pojawiać w przestrzeni miasta. Z jednej strony obchody rocznicowe z drugiej uroczysta przysięga wcielenia nowych mundurowych.

Kabaret w bibliotece

W najbliższą sobotę, 17 grudnia, w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie wystąpi kabaret Nic Śmiesznego. Dobra zabawa gwarantowana.

Choinka ubrana. Lodowisko otwarte

Dziś, 5 grudnia, o godz. 13:00 organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia spotkały się przy lodowisku przy ulicy 17-stycznia.

Kiedy zakończy się remont Kiepury i Dekana?

Przebudowa ulic Dekana i Kiepury w Lesznie trwa od 7 czerwca 2016 roku. Końca jednak nie widać. Prezydent Łukasz Borowiak zaniepokojony sytuacją na placu budowy wystosował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Co dla nas oznacza wybór Donalda Trumpa?

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Fundacja im. Huberta Mądrego zapraszają dziś, 24 listopada, na spotkanie w ramach cyklu OBYWATELSKIE CZWARTKI.

Klasyka w bibliotece

Już dziś, 23 listopada, o godz. 17:00 odbędzie się w „Galerii Lochy” Koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lesznie.

Grunty ANR w Lesznie

Na prośbę prezydenta Łukasza Borowiaka, dyrektor warszawskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych przesłał informację na temat gruntów agencyjnych położonych na terenie Leszna, które wg obowiązujących planów miejscowych zagospodarowania przestrzennego przeznaczone zostały pod zabudowę mieszkaniową.

Niebawem rusza przebudowa ul. Westerplatte

Urząd Miasta Leszna Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji informuje, że w dniu 23.11.2016 r. rozpoczną się roboty przygotowawcze przed przebudową ul. Westerplatte w Lesznie na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Grunwaldzkiej.

Daniel Kaczmarek odchodzi z Leszna

Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski poinformował dziś o rozwiązaniu kontraktu z Fogo Unią Leszno. Przyszłość zawodnika powinniśmy poznać bardzo szybko.

Już dziś 2-ligowe derby

Już dziś o godz. 11:30 rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej rundy 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W Dąbczu miejscowy Wamet w derbach regionu zmierzy się z Juniorem Leszno.

Poetycki Listopad

W środę 9 listopada od godz. 10:00 rozpoczyna się XXXIX Międzynarodowy Listopad Poetycki, który odbywa się w ramach XXII Dnia Leszczyńskiego.

Kryminalne spotkanie z Arturem Górskim

Już jutro, 28 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie gościł będzie Artur Górski, polski dziennikarz, korespondent wojenny oraz pisarz.

Jaki był miniony sezon?

Na emocje związane z ligowym ściganiem musimy poczekać do przyszłej wiosny. A jaki był miniony sezon? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem minionego sezonu żużlowców Fogo Unii Leszno.

Obywatelski czwartek o promocji

W najbliższy czwartek w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbędzie się spotkanie na temat sposobów na promocję Leszna

Odnalazł się na Podhalu

Poszukiwany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Damian Florczyk, odnalazł się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Mateusz Mania multimedalistą

Podczas mistrzostw Polski w kulturystyce, które odbyły się w Siedlcach, leszczynianin Mateusz Mania wywalczył aż trzy złote medale.

Piotr Kois odchodzi z klubu Radnych PiS!

Jesień na leszczyńskiej scenie politycznej będzie gorąca. Radny Piotr Kois poinformował o odejściu z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Leszna!

Horyzont Zdarzeń z Grand Prix (wideo)

Krzysztof Niewiadomski za film o leszczyńskim Pikniku Szybowcowym otrzymał nagrodę Grand Prix na VII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Lotniczych „Fly Film Festival 2016”.

Halloween – święto duchów

Halloween w Polsce stało się modne dopiero pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest to zwyczaj związany z maskaradą duchów, zombie, czarownic, demonów, upiorów i innych strachów.

Nowe słupy ogłoszeniowe

Kilka dni temu stare, betonowe słupy ogłoszeniowe w centrum miasta zostały zdemontowane, a na ich miejscu pojawiły się nowe, estetyczne konstrukcje.

Marihuana za butelkę wódki

Dzielnicowi z Święciechowy, prowadząc czynności za osobą poszukiwaną, zatrzymali mężczyznę posiadającego przy sobie blisko 20 gramów marihuany.

Wideo

One Billion Rising w Lesznie (wideo)

One Billion Rising w Lesznie (wideo)

Mieszkanki Leszna przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji One Billion Rising – kampanii społecznej przeciwko przemocy wobec kobiet. Zobacz ich taniec wykonany dziś o godz. 16 na leszczyńskim rynku.

Felietony

Dzień kobiet w internecie

Dzień kobiet w internecie

Dzień Kobiet nie jest już taki sam jak kiedyś. Zwykły goździk może okazać się niewypałem lub powodem do karczemnej awantury. A przecież wiadomo, że kobieta to…

Sposób na Walentynki

Sposób na Walentynki

Unikalne, bez-obciachowe, wspaniałe, bez kiczu… O co chodzi? O prezenty na Walentynki, czyli jak obdarować ukochaną osobę, żeby nie powielać prezentów sprzed lat.

Czemu jest tak zimno?

Czemu jest tak zimno?

Męczą mnie narzekania, że wciąż jest zimno, trzeba skrobać szybę od samochodu, płacić za ogrzewanie i nie da się rowerem jeździć. Jest luty, to jest zimno. Czy ktoś spodziewa się letnich temperatur o tej porze roku?

Galerie

Nazywam się Miliard w Lesznie (galeria)

Nazywam się Miliard w Lesznie (galeria)

Międzynarodowa akcja „Powstanie Ofiar Gwałtu – One Bilion Rising” w Polsce nosi nazwę „Nazywam się Miliard”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego happeningu na leszczyńskim rynku.

„Niepokorna” we Wrzosowym Zakątku

„Niepokorna” we Wrzosowym Zakątku

W poniedziałkowe popołudnie we Wrzosowym Zakątku przy ulicy Leszczyńskich odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Bartoś, autorką „Niepokornej”.

Zakończenie obchodów na rynku

Zakończenie obchodów na rynku

Obchody 97. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy zakończyły się wieczorną uroczystością na rynku. Mimo mrozu na głównym placu miasta zjawiło się wielu leszczynian.

Inauguracja roku w PWSZ (galeria)

Inauguracja roku w PWSZ (galeria)

W Auli Comeniana odbyła się dziś uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 leszczyńskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Zobaczcie galerię zdjęć z uroczystości.

10 Test Coopera w Lesznie (galeria)

10 Test Coopera w Lesznie (galeria)

Od samego rana bieżnia stadionu lekkoatletycznego w Lesznie była dziś arena zmagań mieszańców z własnym ciałem i słabościami. Każdy mógł sprawdzić się w 10 Teście Coopera.

Na stronie

Pozycjonowanie i social media

Forex Poradnik – inwestowanie w waluty bez tajemnic

MayaBoo – świecie zapachowe, kadzidełka, biżuteria, upominki…

Butik z upominkami

Omega Partner – producent wiat

Omega Partner - producent wiat

Zapisz się na newsletter

Co zrobić? – Dowiedz się, co zobić!

Co zrobić?

Sonda

Czy pójdziesz na spektakl do Teatru Miejskiego?

View Results

Loading ... Loading ...

Siła w naturze!