|

Głosowanie rozpoczęte

booo
Źródło: leszno.pl

Dziś rusza głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że urzędową weryfikację przeszło 18 pomysłów. Swój głos oddać mogą tylko pełnoletni mieszkańcy miasta Leszna. Czas na decyzję do 25 marca. 

Tegoroczna pula środków do podziału w ramach budżetu obywatelskiego zwiększona została do 700 000 złotych. Realizacji podlegać będą te zadania, które zbiorą największą liczbę głosów. O zgłoszonych w tym roku projektach pisaliśmy tutaj. Oprócz wysokości środków, zmieniony został także regulamin budżetu. Koszt inwestycji nie może przekroczyć 140 000 zł, a to oznacza, że wcielonych w życie zostanie aż 5 pomysłów mieszkańców, które uzyskają największe poparcie.

Każde zadanie otrzymało losowo nadany numer, który należy umieścić na karcie do głosowania. Druk karty można pobrać ze strony internetowej miasta lub pobrać w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta przy ul. Kazimierza Karasia 15. Po podjęciu decyzji oddać głos możemy na trzy sposoby: osobiście, odwiedzając urząd miasta i wrzucając kartę do ustawionej w holu urzędu urny, poprzez wysłanie karty drogą pocztową na adres urzędu lub też zeskanowanie karty i przesłanie jej drogą mailową na adres: budzetobywatelski@leszno.pl .

Ponieważ każdy mieszkaniec może oddać głos tylko na jeden projekt, sprawdzenie i zliczenie wszystkich kart do głosowania będzie czynnością czasochłonną. Wyniki głosowania przewidziane są na drugą połowę kwietnia. Przypomnijmy, że w tym roku Budżet Obywatelski Leszna wynosi 700.000 zł. Pieniądze będą wydane co najmniej na pięć inwestycji, bo zgodnie z regulaminem ich koszt nie może przekroczyć 140.000 zł.

Źródło: leszno.pl

 

Podobne wpisy