|

Fatalne wieści z Zielonej Góry

W niedzielę Falubaz pokonał na swoim obiekcie Spartę Wrocław 50:40 zapewniając sobie jednocześnie punkt bonusowy. Sukces gospodarzy to jednocześnie bardzo zła wiadomość dla Fogo Unii, która jest coraz bliższa spadku do niższej ligi.


Odwiedź nasze social media:

Podopieczni Rafała Okoniewskiego zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzech punktów. Zespół zmaga się z kontuzjami i od czasu inauguracji nie odniósł żadnego zwycięstwa. Mimo świetnej postawy w ostatni piątek w Częstochowie sytuacja jest fatalna. Jednocześnie ważne triumfy odniosły niedawno ekipy bezpośrednio rywalizujące z Fogo Unią o utrzymanie.

Pod koniec maja GKM Grudziądz pokonał na swoim torze toruńskiego Apatora 47:42. Wspomniany już Falubaz niespodziewanie wygrał w niedzielę za trzy punkty ze Spartą. Fogo Unia będzie zatem już do końca sezonu walczyła w każdym meczu o przetrwanie. Dogonienie w tabeli zielonogórzan wydaje się prawie niemożliwe. Cień szansy jest natomiast w rywalizacji z GKM-em. Chcąc się utrzymać Fogo Unia powinna wygrać wszystkie pozostałe mecze na swoim torze. Nawet to nie gwarantuje jednak sukcesu, bo potrzebne będą także porażki grudziądzan.

Najbliższy mecz na Stadionie im. Alfreda Smoczyka Byki rozegrają 22 czerwca. Będzie to starcie z Apatorem Toruń. Liczy się tylko zwycięstwo.

Czytaj teraz:

Podobne wpisy