|

Dwa medale Wametu Dąbcze

bolewiczdenisZ dwoma brązowymi medalami wrócili z mistrzostw Wielkopolski LZS tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Na najniższym stopniu podium w Koźminie Wielkopolskim stanęli Denis Bolewicz w gronie seniorów oraz Tomasz Mrozek w kategorii młodzików.

Bolewicz w całej imprezie przegrał tylko jeden pojedynek. W półfinale uległ późniejszemu wicemistrzowi Wielkopolski – Jakubowi Cembrowiczowi z Nałęcza Ostrorów 0:3. W pozostałych grach przedstawiciel 2-ligowca z Dąbcza ogrywał m.in. dwukrotnie Wojciecha Walenckiego (Junior Leszno) 3:2 czy Tomasza Cembrowicza (Nałęcz Ostroróg) 3:1.

Podobnie jak Bolewicz, w Koźminie Wielkopolskim radził sobie Tomasz Mrozek. Najmłodszy zawodnik Wametu Dąbcze biorący udział w zawodach, w półfinale kategorii młodzików przegrał z Antonim Serafińskim (Smecz Konin) 2:3. Czołowy zawodnik Wielkopolski do lat 13 szybko zapomniał o niepowodzeniu i już kilka minut później w spotkaniu o trzecie miejsce pokonał Miłosza Kukawkę (Gamaja Rogoźno) 3:1.

Oprócz dwójki medalistów, Wamet Dąbcze w mistrzostwach Wielkopolski LZS reprezentowali jeszcze Krzysztof Mrozek oraz bracia Mateusz i Mieszko Przybył. Pierwszy w gronie juniorów został sklasyfikowany na pozycjach 7-8, a braterski duet w gronie seniorów uplasował się w przedziale miejsc 9-12.