Czy Byki pokonają Stal na otwarcie sezonu w Lesznie?

fogostal
Źródło: tubagorzowa.pl

W piątek 8 kwietnia ruszają zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata.  Pierwszym rywalem leszczyńskiej Unii będzie drużyna Stali Gorzów.

Unia Leszno przed sezonem dokonała jednej istotnej zmiany w podstawowym składzie. Słabo spisujący się Przemysław Pawlicki został zastąpiony przez Duńczyka Petera Kildemanda. Czy ta zmiana to faktycznie wzmocnienie zespołu? Pierwsze porównanie nastąpi już w piątkowy wieczór. Mniejszą stratą dla leszczynian wydaje się być rozstanie z Thomasem Jonassonem, który mimo wielu szans jakie otrzymywał od menadżera Adama Skórnickiego, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Unia co sezon boryka się z kontuzjami, tak więc wobec tegorocznych kłopotów kadrowych dobrym posunięciem klubu z Leszna okazało się zakontraktowanie jednego seniora więcej.

uniacala
Źródło: speedwayekstraliga.pl

W Lesznie wszyscy wiedzą, jak trudna to będzie inauguracja sezonu. Mimo przeciwności losu, wszyscy wierzą w udane otwarcie sezonu. Pewnym punktem zespołu powinien być Duńczyk Nicki Pedersen, który jako jedyny u progu sezonu sygnalizuje wysoką formę. Reszta jeźdźców pracowicie przygotowuje się do inauguracji Speedway Ekstraligi pod okiem trenera Romana Jankowskiego na torze w Lesznie.

Celem Fogo Unii w nowym sezonie jest obrona mistrzowskiego tytułu. Warto też wspomnieć, że zespół z Leszna ostatni raz obronił mistrzowski tytuł w 1989 r.

Czy Piotr Pawlicki poradzi sobie jako senior?

Piotr Pawlicki zadebiutuje w tym sezonie w roli seniora i od razu jako prowadzący parę. Z Tobiaszem Musielakiem otworzy piątkowe spotkanie. Presja jaka spoczywa na barkach młodszego z braci Pawlickich będzie dużo większa niż kiedy był juniorem. Warto przypomnieć, że Piotr Pawlicki jako junior, miał najwyższą średnią biegową w całej drużynie. Był prawdziwym liderem zespołu. To będzie ważny test w jego sportowej karierze. Dodatkowo w tym roku zadebiutuje w cyklu Speedway Grand Prix jako stały uczestnik. Jak młody Pawlicki poradzi sobie z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami kibiców?


Która z drużyn wygra inaugurację Speedway Ekstraligi w Lesznie?

  • Fogo Unia Leszno (74%, 17 Votes)
  • Stal Gorzów (26%, 6 Votes)

Total Voters: 23

Loading ... Loading ...

Powrót Wychowanków do Leszna

Występ Przemka Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka w barwach Stali na torze w Lesznie dodatkowo elektryzuje kibiców obu ekip. Obaj wychowankowie Unii bardzo związani są z klubem i miastem. Krzysztof Kasprzak tak jak starszy z braci Pawlickich miał słaby poprzedni sezon i będzie chciał udowodnić wszystkim, że ciągle jest jednym z najlepszych zawodników w kraju. Przemek Pawlicki jeszcze w ubiegłym sezonie jeździł razem z bratem Piotrem w jednym zespole. Podjął jednak decyzje o rozstaniu z macierzystym klubem i podpisał kontrakt w Gorzowie, gdzie już wcześniej jeździł w 2010 r. Pierwszy raz bracia będą startować w innych klubach w Polsce. Dotąd zawsze trzymali się razem i chcieli zostać w Lesznie do końca kariery. Jak zatem poradzi sobie wychowanek Fogo Unii na otwarcie sezonu właśnie w Lesznie?

calastal
Źródło: gorzow.com

Stal Gorzów według ekspertów, to jeden z faworytów całych rozgrywek. Podopieczni Stanisława Chomskiego chcą wykorzystać osłabienie przeciwnika, jakim jest brak Emila Sajfutdinova. Przyjeżdżają do Leszna z myślą o wywiezieniu dwóch punktów z trudnego terenu. Drużyna gości przed sezonem wzmocniła się Przemkiem Pawlickim, znającym doskonale tor w Lesznie i powracającym do składu po paru latach przerwy Duńczykiem Michaelem Jepsenem Jensenem. Liderem zespołu jest junior, wychowanek klubu i debiutant Speedway GP – Bartosz Zmarzlik.

Wielki hit na otwarcie Ekstraligi już w piątek o godz. 19.30.

Czytaj także:

Historia starć Unii Leszno ze Stalą Gorzów.

Wyniki żużlowców Stali na torze w Lesznie.

(MAT)

Podobne wpisy