|

Czwartek w Lesznie

100_2333Dziś w mieście dzieje się tak wiele, że nie wiadomo gdzie najpierw się wybrać. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi propozycjami na spędzenie czwartku w Lesznie.

Na leszczyńskim rynku Zespół Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie organizuje „Dzień Zawodowca – od rzemieślnika do technika”. Celem imprezy jest promowanie szkolnictwa zawodowego oraz wskazanie przyszłemu absolwentowi potencjalnego miejsca pracy w wyuczonym zawodzie. Dla uczestników „Dnia Zawodowca” przygotowano konkursy z nagrodami oraz występy artystyczne. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Leszna, Łukasz Borowiak. Początek o godz. 10:00.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie organizuje Juwenalia. Uroczystości rozpoczną się od przekazana studentom kluczy do bram miasta przez Prezydenta Łukasza Borowiaka. Po oficjalnym przekazaniu kluczy do rozpocznie się piknik w parku przy PWSZ Leszno. Wydarzenie rozpocznie się pod Aulą Comeniana przy PWSZ Leszno. Początek spotkania o godz. 11:00.

W czwartek odbędzie się XXIII Sesja Rady Miejskiej Miasta Leszna. Spotkanie odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Leszna na ulicy Kazimierza Karasia nr 15. Początek o godz. 14:00. Radni zdecydują m.in. o podziale wolnych środków pozostałych po rozliczeniu budżetu miasta za rok 2015.

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka organizuje”Wsparcie ” dla kobiet doświadczających przemocy domowej. Celem spotkań które potrwają do 14 lipca 2016 r. jest udzielenie wsparcia, zmotywowanie uczestniczek do podjęcia skutecznych działań obronnych, które zatrzymają przemoc. Miejscem spotkania jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka przy ul. Słowiańskiej 59. Warsztaty są współfinansowane przez miasto Leszno. Początek spotkania o godz. 17:00.

Szkoła chorału św. Anny i Parafia pw. św. Kazimierza w Lesznie organizuje kurs chorału gregoriańskiego. Kurs skierowany jest do muzyków i amatorów. Miejscem spotkania jest salka przy Kościele pw. św. Kazimierza przy Al. Konstytucji 3 Maja 9a w Lesznie. Początek o godz. 18:00.

Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Grochowiaka w Lesznie oraz Fundacja im. Huberta Mądrego organizują spotkania z cyklu “Obywatelskie Czwartki”. Tematem będzie konstytucja RP z punktu widzenia społeczeństwa. Miejscem spotkania jest “Galeria Lochy” w MBP Leszno. Początek o godz. 18:00.

Podobne wpisy