|

Chrońmy Życie i Rodzinę

chronmy-zycieO godz. 15:30 na rynku odbyła się manifestacja pod hasłem “Chrońmy Życie i Rodzinę”. Spotkanie zorganizowano w odpowiedzi na odbywający się o godz. 16:00 Czarny Protest.

Zgromadzenie “Chrońmy Życie i Rodzinę” rozpoczęło się o godz. 15.30 na rogu ulic Słowiańskiej i Kościelnej. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób – Życie jest wartością nadrzędną i trzeba robić wszystko, aby je chronić – mówił Mateusz Rosik, organizator zgromadzenia.

Wybór dnia i godziny zgromadzenia nie był przypadkowy – Jesteśmy zainspirowani przez osoby, które są tu dzisiaj ubrane na czarno. To kolor, który przypomina bardziej żałobę. Można to przyrównać do tego, że żałoba to urodzenie dziecka, a przecież rodzina i urodzenie dziecka to szczęście – przekonywał organizator.

Uważam, że ustawa, która obowiązuję obecnie jest kompromisem w tym sensie, że i tak dopuszcza zabijanie dzieci. Jak wiemy w Polsce zabieg aborcji dokonywany jest około tysiąca razy, z czego około 95% to aborcje eugeniczne, czyli wynikają z tego, że dzieci są podejrzane o to, że są chore. Nie ma w tych przypadkach definitywnego stwierdzenia, że są chore. Nie można więc powiedzieć, że tych dzieci nie da się wyleczyć, uratować. To jest tylko podejrzenie.

Czy w związku z powyższym Mateusz Rosik chciałbym zaostrzenia ustawy aborcyjnej? – Chciałbym ochrony życia poczętych dzieci – powiedział.

Zgromadzenie miało bardzo spokojny charakter. Obecni modlili się i śpiewali pieśni. Spotkanie zakończyło się tuż przed godziną 16:00. Po nim rozpoczął się Czarny Protest.

Podobne wpisy