Byki w Szwecji

twitter.comWe wtorek 31 maja odbędą się mecze piątej kolejki Elitserien. W Szwecji tradycyjnie wystartuje aż pięciu zawodników Fogo Unii Leszno.

Kapitan Fogo Unii Leszno Tobiasz Musielak (Elit Vetlanda) wystąpi przeciwko najsłabszej dotychczas drużynie z Esklistuny. Drugi leszczyński “Byk” Nicki Pedersen (Lejonen Gislaved) wybiera się na spotkanie z zespołem Grzegorza Zengoty (Indianerna Kumla). Natomiast Piotr Pawlicki oraz Peter Kildemand (Piraterna Motala) wybierają się na hitowe starcie do Hallstavik na mecz z miejscową Rospiggarną.

Liderem tabeli Elitserien po czterech rozegranych kolejkach jest niepokonana drużyna z Motali. Dotychczas “Piraci” w składzie z Pawlickim i Kildemandem są jedynym zespołem z kompletem punktów. Tabelę zamyka Smederna Eskilstuna, która jeszcze nie zdobyła punktów w tym sezonie.

W czwartej kolejce najskuteczniejszym “Bykiem” na torach w Szwecji był Duńczyk Nicki Pedersen. Popularny „Power” zdobył dla Lejonen Gislaved 12 punktów w wygranym meczu z Rospiggarną Hallstavik (50-40).

Tradycyjnie wszystkie mecze na szwedzkich torach rozpoczną się o godzinie 19:00.

Czy po piątej kolejce szwedzkiej Elitserien, Piraterna Motala z zawodnikami Fogo Unii Leszno w składzie, będzie nadal niepokonana?

(MAT)

Podobne wpisy