Byki w IMP

W sobotę w drugim turnieju z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Bydgoszczy zaprezentowali się dwaj jeźdźcy Fogo Unii Leszno – Janusz Kołodziej i Bartosz Smektała.

Odwiedź nasze social media:

Leszczynianie nie odegrali pierwszoplanowych ról, ale co najważniejsze – zaprezentowali się z dobrej strony i zawody odjechali cało i zdrowo. Bartosz Smektała, gdyby nie taśma w pierwszym starcie, miał spore szanse na awans do biegu dodatkowego. Smyk ostatecznie zdobył 7 punktów (t,1,2,2,2) i zakończył zawody na 8. pozycji. O punkt mniej wywalczył Janusz Kołodziej. 6 punktów (1,0,3,0,2) pozwoliło Kołodziejowi zająć w zawodach 9 miejsce.

Zawody w Bydgoszczy zakończyły się zwycięstwem Dominika Kubery. Drugie miejsce zajął Szymon Woźniak, a podium uzupełnił Patryk Dudek.

Do finału nie zawansował Bartosz Zmarzlik, który po zerze w pierwszym starcie, o awans do finału musiał walczyć w biegu dodatkowym. W nim przeszarżował i po nieudanym ataku na Szymona Woźniaka, upadł na tor. W efekcie mistrz świata został wykluczony z biegu i w klasyfikacji generalnej cyklu mistrzostw Polski zanotował bardzo duże straty.