|

Bracka i Zielona na Wróblewskiego

namiot-wroblewskiegoWczoraj po południu mieszkańcy Leszna mogli zapoznać się z projektami rewitalizacji ulic Brackiej i Zielonej, które wystawione zostały w namiocie na ulicy Wróblewskiego.

Na konkurs ogłoszony przez Wydział Architektury, Planowania Przestrzennego i Budownictwa Urzędu Miasta Leszna wpłynęły trzy projekty. Zwyciężyła koncepcja przygotowana przez CO-UP STUDIO Maciej Kaufman, Marcin Maraszek i Tomasz Stanisławczyk z Warszawy. Wczoraj od godziny 15.00 można było obejrzeć projekty zagospodarowania ulic Zielonej i Brackiej w specjalnym namiocie ustawionym na ulicy Wróblewskiego.

Na pytania mieszkańców odnośnie planowanej rewitalizacji cierpliwie odpowiadał architekt miejski Maciej Kubiak. Reakcje mieszkańców były różne – Świetnie, że miasto zabiera się za te ulice, bo są w samym sercu miasta i jak najbardziej przyda im się zmiana. W tej chwili strach pokazywać te ulice gościom – mówiła Pani Joanna, która wcześniej nie wiedziała o planach miasta.

Pani Urszula z kolei nie była do końca przekonana  – Nie rozumiem po co miasto ogłosiło konkurs na rewitalizacje tych ulic, skoro nie zamierza się tym tematem zająć w najbliższej przyszłości. Przecież była mowa o tym, że najpierw trzeba zająć się rewitalizacją ratusza i rynku. Konkurs dla konkursu? – pytała retorycznie.

 

Podobne wpisy