Biblioteka dla psa i kota

koty i psy plakat ostateczny2 września o godz. 18:00 w Galerii Lochy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Biegańską-Hendryk pod hasłem Biblioteka dla Psa i Kota.

Masz kota na punkcie kota? Pragniesz lepiej poznać kocią naturę? Dzielisz dom ze zwierzakiem, którego reakcji nie rozumiesz lub który zachowuje się w sposób niemożliwy do zaakceptowania przez domowników?

Nie kupuj kota w worku! Specjalistka omówi kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i organizacji przestrzeni. Dzięki niej dowiecie się Państwo również, jak wybrnąć z kłopotów w kocio-ludzkim domu, zarówno w sytuacjach codziennych, takich jak korzystanie z kuwety czy wizyta u weterynarza, jak i nietypowych, np. przeprowadzka, narodziny dziecka czy wyjazd.

Małgorzata Biegańska-Hendryk – technik weterynarii, kocia behawiorystka. Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Kocie Życie, prowadząca dom tymczasowy i przydomowy szpital dla kotów bezdomnych, propagatorka idei powszechnej sterylizacji zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach z behawioryzmu i pierwszej pomocy dla zwierząt. Jest autorką książki pt. Co jest kocie? (2015). Prywatnie szczęśliwa opiekunka czterech kotów.

Podobne wpisy