|

ArtBox w galerii MBWA

artboxDziś o godz. 18.00 w Galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich 5 otwarta zostanie wystawa prac młodzieży, która w MBWA bierze lekcje rysunku. Otwarciu towarzyszyć będzie Recital Joanny Kryś, „Standardy jazzowe”.

Od kilkunastu lat Galeria MBWA na kilka dni staje się miejscem prezentacji prac młodzieży, uczestniczącej w zajęciach z rysunku. Po raz pierwszy pod nową nazwą Akademia ArtBox. Jest to wydarzenie o charakterze cyklicznym, któremu towarzyszy bogaty program edukacyjny obejmujący swym działaniem różne formy artystyczne. Jest to także podsumowanie całorocznych działań w zakresie edukacji prowadzonych przez MBWA i jednocześnie inauguracja nowego sezonu oświatowego.

Cotygodniowe zajęcia z rysunku i malarstwa adresowane są do młodzieży, która zamierza podjąć studia na uczelniach i kierunkach artystycznych. Mają one na celu rozwój wrażliwości estetycznej młodzieży, ale przede wszystkim przygotowują do egzaminów na uczelnie artystyczne. Formuła zajęć sprawia, że uczestnicy poznają i doświadczają wielu możliwości jakie daje rysunek i wykorzystują je w swojej twórczości. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace rysunkowe i malarskie powstałe podczas zajęć prowadzonych przez Jacka Masiakowskiego, Paulinę Kowalczyk i Dagmarę Angier-Srokę. Zobaczymy także prace stworzone podczas warsztatów plastycznych organizowanych podczas wystaw i tematycznie z nimi związane (prowadzenie Sylwia Erbert-Hoja i Marta OIejnik).

Wystawa zostanie również uzupełniona prezentacją multimedialną ukazującą działalność edukacyjną MBWA w minionym roku szkolnym. Wstęp bezpłatny.

Źródło: Leszno.pl

Podobne wpisy