Adam SkórnickiW sobotę na torze w Wittstocku ponownie w roli zawodnika zaprezentował się Adam Skórnicki. Były menadżer Fogo Unii Leszno wystartował w turnieju „Race of the Night”.

Pomimo deszczowej aury gospodarzom udało się przygotować tor, który pozwalał na bezpieczne ściganie. Powracający do roli zawodnika Adam Skórnicki wywalczył w czterech startach 5 punktów (1, 2, 2, 0) i zakończył zmagania na rundzie zasadniczej. Na tym samym etapie zmagania zakończył także Emil Sajfutdinow, który w swojej grupie eliminacyjnej wywalczył 7 oczek (2,1,d,4). Nie powiodło się także Wiktorowi Trofimowowi, który z 8 punktami również odpadł w pierwszej fazie zawodów.

Turniej w Wittstocku wygrał Leon Madsen, a podium uzupełnili Vaclav Milik oraz Matej Zagar.

Wyniki:

Grupa I:
1. Kenneth Bjerre (Dania) – 15+3 (5,3,5,2) – 4. miejsce w wielkim finale
2. Martin Smolinski (Niemcy) – 14+2 (4,4,3,3) – 2. miejsce w małym finale

3. Martin Vaculik (Słowacja) – 12 (3,w,4,5) + 3. miejsce w biegu ostatniej szansy

4. Troy Batchelor (Australia) – 8 (d,5,2,1)
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 7 (2,1,d,4)
6. Christian Hefenbrock (Niemcy) – 4 (1,2,1,0)

Grupa II:
1. Matej Zagar (Słowenia) – 15+3 (5,d,5,5) – 3. miejsce w wielkim finale
2. Artiom Łaguta (Rosja) – 15+1 (4,5,3,3) – 6. miejsce w małym finale

3. Rune Holta (Polska) – 14+4 (3,3,4,4) + 1. miejsce w biegu ostatniej szansy – upadek w wielkim finale

4. Kevin Woelbert (Niemcy) – 10 (2,4,2,2)
5. Tobias Busch (Niemcy) – 5 (1,2,1,1)
6. Renat Gafurow (Rosja) – 1 (d,1,d,d)

Grupa III:
1. Mark Helmhout (Holandia) – 20+0 (5,5,5,5) – 5. miejsce w małym finale
2. Matthias Kroeger (Niemcy) – 14+0 (3,4,3,4) – 4. miejsce w małym finale

3. Steven Mauer (Niemcy) – 11 (4,w,4,3) + 4. miejsce w biegu ostatniej szansy

4. Mirko Wolter (Niemcy) – 8 (2,3,1,2)
5. Adam Skórnicki (Polska) – 5 (1,2,2,0)
6. Sam Ermolenko (USA) – 2 (0,1,0,1)

Grupa IV:
1. Vaclav Milik (Czechy) – 20+5 (5,5,5,5) – 2. miejsce w wielkim finale
2. Jurica Pavlic (Chorwacja) – 13+2 (4,2,4,3) – 1. miejsce w małym finale

3. Krystian Pieszczek (Polska) – 9 (w,4,1,4) + upadek w biegu ostatniej szansy

4. Wiktor Trofimow (Ukraina) – 8 (3,1,3,1)
5. Tomasz Gapiński (Polska) – 5 (d,3,d,2)
6. Mathias Schultz (Niemcy) – 4 (2,0,2,0)

Grupa V:
1. Leon Madsen (Dania) – 16+5 (2,5,5,4) – 1. miejsce w wielkim finale
2. Patryk Dudek (Polska) – 13+4 (5,3,d,5) – taśma w wielkim finale

3. Max Fricke (Australia) – 11+1 (1,4,4,2) + 2. miejsce w biegu ostatniej szansy – 3. miejsce w małym finale

4. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 8 (3,2,3,0)
5. Tobias Kroner (Niemcy) – 5 (4,u,1,-)
6. Andriej Kudriaszow (Rosja) – 4 (0,1,w,3)
7. (rez.) Maximilian Pott – 2 (2)

Bieg po biegu:
1. Bjerre, Smolinski, Vaculik, Sajfutdinow, Hefenbrock, Batchelor (d)
2. Zagar, Łaguta, Holta, Woelbert, Busch, Gafurow (d)
3. Helmhout, Mauer, Kroeger, Wolter, Skórnicki, Ermolenko
4. Milik, Pavlic, Trofimow, Schultz, Gapiński (d), Pieszczek (w)
5. Dudek, Kroner, Huckenbeck, Madsen, Fricke, Kudriaszow
6. Bachelor, Smolinski, Bjerre, Hefenbrock, Sajfutdinow, Vaculik (w)
7. Łaguta, Woelbert, Holta, Busch, Gafurov, Zagar (d)
8. Helmhout, Kroeger, Wolter, Skórnicki, Ermolenko, Mauer (w)
9. Milik, Pieszczek, Gapiński, Pavlic, Trofimow, Schultz
10. Madsen, Fricke, Dudek, Huckenbeck, Kudriaszow, Kroner
11. Bjerre, Vaculik, Smolinski, Batchelor, Hefenbrock, Sajfutdinow (d)
12. Zagar, Holta, Łaguta, Woelbert, Busch, Gafurow (d)
13. Helmhout, Mauer, Kroeger, Skórnicki, Wolter, Ermolenko
14. Milik, Pavlic, Trofimow, Schultz, Gapiński (d), Pieszczek (u)
15. Madsen, Fricke, Huckenbeck, Pott, Kudriaszow (w), Dudek (d)
16. Vaculik, Sajfutdinow, Smolinski, Bjerre, Batchelor, Hefenbrock
17. Zagar, Holta, Łaguta, Woelbert, Busch, Gafurow (d)
18. Helmhout, Kroeger, Mauer, Wolter, Ermolenko, Skórnicki
19. Milik, Pieszczek, Pavlic, Gapiński, Trofimow, Schultz
20. Dudek, Madsen, Kudriaszow, Fricke, Kroner, Huckenbeck

Bieg ostatniej szansy:
21. Holta, Fricke, Vaculik, Mauer, Pieszczek (u)

Półfinały:
22. Madsen, Holta, Bjerre, Pavlic, Łaguta, Helmhout
23. Milik, Dudek, Zagar, Smolinski, Fricke, Kroeger

Finały:
Mały finał, 24. Pavlic, Smolinski, Fricke, Kroeger, Helmhout, Łaguta
Wielki finał, 25. Madsen, Milik, Zagar, Bjerre, Dudek (t), Holta (u)

Wyniki za sportowefakty.wpl.pl