Narkotyki ukryte w oponach

Gostyńscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielanie. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową wytypowali mężczyznę w wyniku pracy operacyjnej. Podczas przeszukania skorzystali z pomocy psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

To właśnie pies wskazał funkcjonariuszom opony samochodowe. W ich wnętrzu znajdowały się woreczki z substancjami zabronionymi. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w garażu, na półce z narzędziami.

Łącznie zabezpieczono ponad 900 gramów substancji. Wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina i marihuana.

25-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu, gdzie usłyszał zarzuty. Za zarzucane czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Gostyń

Czytaj także: