Elektroniczne tablice na przystankach

Na przystankach komunikacji miejskiej w Lesznie zamontowano 11 elektronicznych tablic informacji pasażerskiej. Obecnie trwa jego testowanie.

Tablice mają pokazywać nie tylko rozkłady jazdy, ale także rzeczywisty czas przyjazdu autobusów. Będzie to możliwe dzięki połączeniu systemu z pojazdami MZK. Z rozwiązaniem zintegrowano nowe autobusy elektryczne oraz wykorzystywane wcześniej autobusy hybrydowe marki Volvo.

Pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać rozkłady jazdy oraz rzeczywisty czas przyjazdu autobusów – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Leszna.

Nowe urządzenia pojawiły się na najważniejszych przystankach w mieście, m.in. przy ul. Dąbrowskiego, al. Krasińskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Ofiar Katynia, ul. Narutowicza, przy Teatrze Miejskim oraz przy ul. Śniadeckich. Przystanki zostały wyposażone także w monitoring.

System ma być dostępny również dla osób z dysfunkcjami wzroku. Tablice będą miały funkcję głosowego odczytu komunikatów.

Po zakończeniu testów urządzenia mają umożliwiać także wyświetlanie grafik i plików wideo z ważnymi informacjami miejskimi.

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w Lesznie”. Wykonawcą była firma R&G PLUS Sp. z o.o. z Mielca. Wartość zadania wyniosła 1 349 033,25 zł brutto.

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027, w ramach działania 3.2 „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej”, realizowanego w formule ZIT.

Czytaj także: