|

25 włamań na konto bankowe

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie zatrzymali sprawcę 25 włamań na konto bankowe. Sprawcy grozi teraz do 10 lat więzienia.

Mężczyzna najpierw przywłaszczył sobie powierzoną przez znajomych kartę bankomatową, a następnie w ciągu dwóch dni wypłacił z ich konta blisko 3 tysiące złotych.

Z relacji osób poszkodowanych wynikało, że pokrzywdzeni zaprosili do swojego mieszkania niedawno poznanego mężczyznę. Miał on wykonać dla gospodarzy rolety okienne. Zleceniodawcy przekazali mężczyźnie swoją kartą bankomatową wraz z numerem PIN, aby ten osobiście dokonał wypłaty zaliczki tytułem wykonania usługi. Miała to być kwota 200 złotych.

Dla wiarygodności mężczyzna oświadczył, że pozostawia w zamian swój dokument tożsamości, który odbierze przy zwracaniu karty bankomatowej. Pozostawiony na szafce dokument zabrał jednak ze sobą opuszczając mieszkanie znajomych, co umknęło uwadze właścicieli domów.

W trakcie zawiadamiania Policji pokrzywdzeni poinformowali, że w trakcie dwóch dni z ich konta wypłacono blisko 3 tysiące złotych. Były to kilkuset złotowe wypłaty pieniędzy z bankomatu oraz drobne zakupy w sklepach na terenie Święciechowy i Leszna.

Dzielnicowi ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 34-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. W przeszłości mężczyzna był już notowany przez Policję. Policjanci zatrzymali już sprawcę.

Śledczy postawili mężczyźnie łącznie 26 zarzutów dotyczących przywłaszczenia powierzonej karty bankomatowej. Zarzuty dotyczą także włamań na konto bankowe poprzez przełamanie elektronicznych zabezpieczeń środków pieniężnych zgromadzonych na tym koncie oraz wypłatę z rachunku pieniędzy przy pomocy bezprawnie uzyskanej karty płatniczej. Sprawcy grozi teraz do 10 lat więzienia.

Podobne wpisy