|

22-latek groził ekspedientce bronią

policjahotdog
Źródło: policja.leszno.gov.pl

Policjanci z Leszna zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który groził pracownicy stacji benzynowej bronią. Nietrzeźwy mieszkaniec Leszna zdenerwował się podczas zamawiania posiłku, a wychodząc ze sklepu wycelował w kobietę pistoletem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

21 kwietnia br. do leszczyńskiej Policji zgłosiła się młoda kobieta informując o groźbach kierowanych w jej stronę. Zawiadamiająca jest zatrudniona na jednej z leszczyńskich stacji benzynowych. Będąc na nocnej zmianie, po godz. 3.30 do sklepu weszło dwóch mężczyzn na zakupy. Z ich zachowania wynikało, że są nietrzeźwi. Jeden z mężczyzn zamówił hot-doga. Jednak w trakcie oczekiwania na realizację zamówienia klient stał się nieuprzejmy i wulgarny. Po otrzymaniu zamówionego jedzenia, rzucił nim w obsługującą go kobietę. Wychodząc ze sklepu, wyjął z kieszeni kurtki broń, wycelował nią w pracownicę, symulując sygnał oddawanego strzału.

Kobieta obawiając się o swoje zdrowie i życie zdecydowała się o zaistniałej sytuacji powiadomić Policję. Zachowanie krewkiego klienta zarejestrowały kamery monitoringu.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę gróźb, który trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania miejsc zajmowanych przez podejrzanego funkcjonariusze znaleźli pistolet pneumatyczny strzelający stalowymi kulkami.

23 kwietnia br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny polegający na zakazie celowego i świadomego kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz celowego zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 150 metrów.

Podobne wpisy