|

20 ton tytoniu poszło z dymem

malytraktor
Źródło: policja.leszno.gov.pl

Około 20 ton krajanki tytoniu zabezpieczonej podczas realizacji jesiennej sprawy tytoniowej uległo zniszczeniu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą tytoniu. Teraz całość zabezpieczonego nielegalnego towaru trafiła do zakładu utylizacji. Wszystko odbyło się na podstawie postanowienia sądu i było skrzętnie dokumentowane.

Pod koniec września 2015 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie rozbili działającą na terenie powiatu leszczyńskiego, województwa dolnośląskiego i lubuskiego zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się nielegalną produkcją oraz sprzedażą krajanki tytoniu.

Funkcjonariusze zatrzymali wówczas trzy osoby powiązane z tym przestępczym procederem. W trakcie przeszukań pomieszczeń gospodarczych, hal produkcyjnych i magazynowych użytkowanych przez te osoby policjanci znaleźli ponad 20 ton wyrobów tytoniowych w postaci krajanki tytoniu, bez wymaganych znaków akcyzy. Tylko w jednym z przeszukiwanych miejsc znajdowało się jej aż 17 ton, tam niebawem miała zostać uruchomiona produkcja papierosów. Policjanci wówczas zabezpieczyli nielegalny towar.

Jak zawsze w tego typu sprawach, mienie pochodzące z przestępstwa ulega przepadkowi i zniszczeniu. Dlatego w maju br. na podstawie sądowego postanowienia policjanci dokonali zniszczenia tytoniu, zabezpieczonego jesienią ur. 130 kilogramowe kartony z zawartością krajanki trafiły do jednego z zakładów utylizacji odpadów na terenie Wielkopolski. Następnie pod okiem policjantów i osoby nadzorującej niszczenie dowodów rzeczowych, specjalistyczna maszyna zmieliła tytoń z tworzywami sztucznymi oraz materiałami tekstylnymi. Powstała mieszkanka posłuży jako paliwo cieplne.

Czynność niszczenia dowodów rzeczowych była skrupulatnie dokumentowana i stanowi załącznik do prowadzonego śledztwa.

Podobne wpisy