Świetni Duńczycy i pechowy Pawlicki

źródło: sverigesradio.se

źródło: sverigesradio.se

Wczoraj na torach w Szwecji startowało pięciu zawodników Fogo Unii Leszno. Pechowo zawody zakończyły się dla Piotra Pawlickiego.

Piotr Pawlicki zanotował wczoraj groźnie wyglądający upadek w lidze szwedzkiej. Wychowanek „Byków” przeszedł kompleksowe badania, które wykazały u niego stłuczenie żeber.

Natomiast pozostali zawodnicy leszczyńskiej Unii mieli więcej szczęścia. Bardzo dobre występy zanotowali Duńczycy: Nicki Pedersen zdobył 16+1 punktów dla Lejonen, a Peter Kildemand wywalczył 13 oczek dla „Piratów” z Motali. To już drugi z rzędu świetny występ Pająka w Szwecji. Trudno uwierzyć, że to ten sam zawodnik, który w meczach Fogo Unii ma olbrzymie kłopoty ze zdobywaniem punktów.

Dla Elit Vetlandy 9 punktów w sześciu biegach zdobył Emil Sajfutdinow, a Tobiasz Musielak dołożył 4. Wszystkie drużyny leszczyńskich „Byków” przegrały swoje wczorajsze mecze w dziewiątej serii spotkań szwedzkiej Elitserien.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki meczów z udziałem zawodników Fogo Unii Leszno:

Masarna Avesta – 48

1. Przemysław Pawlicki – 5 (1,1,d,3)
2. Robert Lambert – 9+1 (3,2*,1,0,2,1)
3. Krzysztof Kasprzak – 9+1 (3,2,3,1*)
4. Linus Sundstroem – Z/Z
5. Adrian Miedziński – 6+2 (1*,1*,3,1,w)
6. Kim Nilsson – 12+2 (2*,2,1*,2,1,3,1)
7. Ludvig Lindgren – 7+2 (3,0,2*,t,2*)

Lejonen Gislaved – 42

1. Nicki Pedersen – 16+1 (2,3,3,3,3,2*)
2. Pontus Aspgren – 0 (0,0,-,-)
3. Chris Holder – 11 (1,3,0,2,2,3)
4. Sam Masters – 5+1 (0,3,2*,0)
5. Kenneth Bjerre – 6+1 (3,1,2*,d,0)
6. Mathias Thoernblom – 3+1 (0,2*,0,-,1)
7. Joel Kling – 1 (1,0,-,0)

Bieg po biegu:
1. Lambert, Pedersen, Pawlicki, Aspgren 4:2
2. Lindgren, Nilsson, Kling, Thoernblom 5:1 (9:3)
3. Kasprzak, Lambert, Holder, Masters 5:1 (14:4)
4. Bjerre, Nilsson, Miedziński, Kling 3:3 (17:7)
5. Masters, Thoernblom, Lambert, Lindgren 1:5 (18:12)
6. Pedersen, Kasprzak, Nilsson, Aspgren 3:3 (21:15)
7. Holder, Masters, Pawlicki, Lambert 1:5 (22:20)
8. Kasprzak, Lindgren, Bjerre, Thoernblom 5:1 (27:21)
9. Pedersen, Nilsson, Miedziński, Holder 3:3 (30:24)
10. Pedersen, Bjerre, Nilsson, Pawlicki (Lindgren – t) 1:5 (31:29)
11. Nilsson, Lindgren, Thoernblom, Kling 5:1 (36:30)
12. Miedziński, Holder, Nilsson, Bjerre (d) 4:2 (40:32)
13. Pedersen, Lambert, Kasprzak, Masters 3:3 (43:35)
14. Pawlicki, Holder, Miedziński, Bjerre 4:2 (47:37)
15. Holder, Pedersen, Lambert, Miedziński (w) 1:5 (48:42)
——————————————————————————-

Elit Vetlanda – 37

1. Bartosz Zmarzlik – 6 (3,0,1,1,1)
2. Tobiasz Musielak – 4 (1,2,1,0)
3. Emil Sajfutdinow – 9+1 (2,3,1,1*,2,0)
4. Oliver Berntzon- 1 (0,1,-,-)
5. Tai Woffinden – 9 (2,3,w,2,d,2)
6. Ricky Kling – 5 (2,0,0,-,3)
7. Kenny Wennerstram – 3+2 (1*,1*,-,1)

Dackarna Malilla – 53

1. Maciej Janowski – 5 (0,2,2,1)
2. Kacper Gomólski – 2 (2,d,0,-)
3. Patryk Dudek – 12 (3,3,3,3)
4. Rune Holta – 12+1 (1,3,2*,3,3)
5. Peter Ljung – 9+2 (1,3,2*,2*,1)
6. Magnus Karlsson – 0 (0,0,-,0)
7. Mikael Max – 13+1 (3,3,2*,3,2,0)

Bieg po biegu:

1. Zmarzlik, Gomólski, Musielak, Janowski 4:2
2. Max, Kling, Wennerstram, Karlsson 3:3 (7:5)
3. Dudek, Sajfutdinow, Holta, Berntzon 2:4 (9:9)
4. Max, Woffinden, Ljung, Kling 2:4 (11:13)
5. Holta, Musielak, Wennerstram, Karlsson 3:3 (14:16)
6. Sajfutdinow, Janowski, Berntzon, Gomólski (d) 4:2 (18:18)
7. Dudek, Holta, Musielak, Zmarzlik 1:5 (19:23)
8. Ljung, Max, Sajfutdinow, Kling 1:5 (20:28)
9. Woffinden, Janowski, Zmarzlik, Gomólski 4:2 (24:30)
10. Max, Ljung, Zmarzlik, Woffinden (w/2min) 1:5 (25:35)
11. Kling, Max, Wennerstram, Karlsson 4:2 (29:37)
12. Dudek, Woffinden, Sajfutdinow, Max 3:3 (32:40)
13. Holta, Sajfutdinow, Janowski, Musielak 2:4 (34:44)
14. Dudek, Ljung, Zmarzlik, Woffinden (d) 1:5 (35:49)
15. Holta, Woffinden, Ljung, Sajfutdinow 2:4 (37:53)
—————————————————————————-

Indianerna Kumla – 50

1. Antonio Lindbaeck – 11 (2,3,2,3,1)
2. Fredrik Lindgren – 7+1 (d,3,2*,2)
3. Piotr Protasiewicz – 8+1 (2,3,2,1*)
4. Joel Andersson – 2+2 (1*,0,1*,0)
5. Niels Kristian Iversen – 12+1 (3,3,1,2*,3)
6. Mirosław Jabłoński – 7 (2,1,1,3)
7. Adrian Cyfer – 3+1 (0,1,0,2*)

Piraterna Motala – 40

1. Peter Kildemand – 13 (3,2,2,3,3,0)
2. Fredrik Engman – 2+1 (1,1*,0,-)
3. Greg Hancock – 11+1 (3,0,3,2*,1,2)
4. Jonas Davidsson – 0 (d,0,-,0)
5. Piotr Pawlicki – 0 (w,-,-,-)
6. Viktor Palovaara – 4 (1,2,0,1,0)
7. Robert Miśkowiak – 10 (3,2,1,3,1,0)

Bieg po biegu:

1. Kildemand, Lindbaeck, Engman, Lindgren (d) 2:4
2. Miśkowiak, Jabłoński, Palovaara, Cyfer 2:4 (4:8)
3. Hancock, Protasiewicz, Andersson, Davidsson (d) 3:3 (7:11)
4. Iversen, Miśkowiak, Jabłoński, Pawlicki (w) 4:2 (11:13)
5. Lindgren, Palovaara, Cyfer, Davidsson 4:2 (15:15)
6. Protasiewicz, Kildemand, Engman, Andersson 3:3 (18:18)
7. Lindbaeck, Lindgren, Miśkowiak, Hancock 5:1 (23:19)
8. Miśkowiak, Protasiewicz, Andersson, Palovaara 3:3 (26:22)
9. Iversen, Kildemand, Jabłoński, Engman 4:2 (30:24)
10. Hancock, Lindbaeck, Palovaara, Cyfer 2:4 (32:28)
11. Jabłoński, Cyfer, Miśkowiak, Palovaara 5:1 (37:29)
12. Kildemand, Hancock, Iversen, Andersson 1:5 (38:34)
13. Kildemand, Lindgren, Protasiewicz, Davidsson 3:3 (41:37)
14. Lindbaeck, Iversen, Hancock, Miśkowiak 5:1 (46:38)
15. Iversen, Hancock, Lindbaeck, Kildemand 4:2 (50:40)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl