|

Siódme miejsce Mrozka na MP LZS młodzików

Tomasz MrozkowiakBardzo udanie zakończył sezon Tomasz Mrozek. Zawodnik Wametu Dąbcze zajął siódme miejsce podczas mistrzostw Polski zrzeszenia LZS w kategorii młodzików, które odbyły się w Pleszewie.

Mrozek w kończącej sezon imprezie rozegrał sześć pojedynków. W czterech przypadkach odnosił zwycięstwa, a dwukrotnie odchodził od stołu jako pokonany.

W Pleszewie reprezentant Wametu Dąbcze pokonał Grzegorza Wawrzeniuka (UKS Dojlidy Białystok) 3:0 (11:6, 14:12, 11:6), Wiktora Mirkowskiego (LKS Biała Rawska) 3:0 (11:7, 11:7, 11:3), Kacpra Maciąga (SMS Włodawa) 3:1 (11:9, 11:7, 6:11, 11:6) i Igora Jankowskiego (Ostródzianka Ostróda) 3:0 (12:10, 11:8, 11:9) oraz uległ Miłoszowi Plewikowi (KS Sygnał Lublin) 1:3 (11:6, 8:11, 11:13, 7:11) i późniejszemu wicemistrzowi kraju – Kubie Kwapisiowi (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) 0:3 (3:11, 6:11, 4:11)

Triumfatorem mistrzostw Polski LZS w gronie młodzików został Patryk Pyśk z LKTS-u Luboń, który w finale pokonał Kubę Kwapisia 3:2.

Warto jednak dodać, że obydwaj finaliści są rok starsi od Tomasza Mrozka, który swój wynik będzie mógł poprawić w przyszłorocznych mistrzostwach Polski LZS.