|

Otwarcie wystawy “Ulatniamy Raka”

P1040802Dziś, 17 lutego 2017 roku, o godz. 13:00 w leszczyńskim szpitalu z inicjatywy stowarzyszenia Wygraj Siebie oficjalnie otwarta została wystawa “Ulatniamy Raka”.

Wystawa zlokalizowana jest na oddziale onkologicznym leszczyńskiego szpitala. Jest ona owocem wielomiesięcznych przygotowań, podczas których panie ze stowarzyszenia Wygraj Siebie miały możliwość spojrzenia na Leszno z lotu ptaka. Podniebne ewolucje wykonały na szybowcach, lotniach, latały balonem, samolotem, a także w tunelu aerodynamicznym, a ich wyczyny na zdjęciach utrwalili Szymon i Natalia Andrzejewscy.

Średnia wieku leszczynianek biorących udział w przedsięwzięciu to 68 lat. Celem wystawy jest uświadomienie wszystkim chorym, że rak to nie wyrok, to choroba, z którą można wygrać. A po zwycięskiej walce, niezależnie od wieku, można żyć i jak pokazują panie, żyć pełną piersią.

– 4 lutego mamy międzynarodowy dzień walki z rakiem, z różnych względów nie udało nam się przygotować wystawy na ten dzień i dlatego spotykamy się dziś. Wystawa jest swego rodzaju podsumowaniem tego, że walka z rakiem jest czymś, z czym warto się zmagać, ponieważ daje nam możliwość dalszego życia – mówiła Teresa Rękosiewicz, prezes stowarzyszenia Wygraj Siebie.

Najważniejsze na tych zdjęciach jest to, że przedstawiają one szczęśliwe kobiety. Jest moc, jest siła, ale przede wszystkim widać na nich szczęście. Szczęście jest to coś tak unikalnego i trudnego do uchwycenia, że czasami czekamy na nie latami. Tutaj udało się je złapać – dodała europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

GALERIA ZDJĘĆ Z OTWARCIA WYSTAWY

Część zdjęć z wystawy Ulatniamy Raka pozostanie na ścianach oddziału onkologicznego, aby dodawać siły pacjentom. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli minister zdrowia oraz prezydent miasta Leszna. Wystawa nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie Aeroklubu Leszczyńskiego, który umożliwił członkiniom stowarzyszenia loty na wszystkich dostępnych na lotnisku podniebnych maszynach oraz finansowemu wsparciu miasta, firmy Ensinger, a także pomocy Nadleśnictwa Karczma Borowa i Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Podobne wpisy